Up România prezintă noua identitate vizuală și sloganul „Atât de multe beneficii din colaborare” ca parte a procesului de aliniere la direcțiile internaționale ale Grupului Upcoop. Rebrandingul marchează un pas important în evoluția companiei și reflectă orientarea grupului către soluții cu impact social, dezvoltate prin parteneriate solide cu mediul de business și comunitățile locale.
O identitate care exprimă evoluția grupului și misiunea sa socială
Noua direcție vizuală consolidează angajamentul Up România de a oferi soluții care susțin accesul la alimentație sănătoasă, bunăstarea angajaților, echilibrul între viața profesională și cea personală și consumul responsabil. Rebrandingul vine după un an simbolic pentru Upcoop: în 2024, compania-mamă a celebrat 60 de ani de activitate, fiind prima organizație din Franța care funcționează atât ca societate cooperativă, cât și ca întreprindere cu un scop social bine definit. Misiunea Upcoop rămâne aceeași: dezvoltarea de soluții care îmbunătățesc puterea de cumpărare și calitatea vieții, în strânsă colaborare cu actorii locali și cu beneficiarii din toate comunitățile în care grupul este prezent.
O semnătură care sintetizează filosofia de cooperare
Sloganul global – „Upcoop, so many benefits to cooperating” – a fost adaptat pentru România sub forma „Atât de multe beneficii din colaborare”, subliniind importanța parteneriatelor strategice între companii, angajați, comercianți și comunități în construirea unor soluții relevante și durabile. Noua poziționare întărește rolul Up România în ecosistemul local de beneficii, unde adoptarea tehnologiei și orientarea către impact social merg mână în mână.
„Schimbarea identității vizuale reflectă modul în care evoluăm ca organizație și, mai ales, modul în care răspundem nevoilor celor pe care îi deservim. Noua noastră direcție pune cooperarea în centru – între companii, angajați, comercianți și comunități. Credem cu tărie că beneficiile reale apar atunci când construim împreună soluții care îmbunătățesc calitatea vieții și sprijină un consum mai responsabil”, declară Loredana Vătăvoiu, Director of Marketing & Communications Up România.



